Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stolarz Poznań

Usługi stolarskie na najwyższym poziomie.

Rynek usług stolarskich, już od bardzo dawna jest w pełni wypełniony ofertą wykwalifikowanych specjalistów. Zakres usług pokrywa w całości zapotrzebowania klientów, którzy poszukują najlepszych mebli do swoich wnętrz. W poniższym tekście postaramy się wyjaśnić wszystkie niuanse związane z projektowaniem, przygotowaniem wyceny, produkcją mebli oraz ich ostatecznym montażem. Przedstawimy także ofertę usługi projektowania mebli oraz ich ostatecznego montażu.

stolarz poznań

Co to jest usługa stolarska?

Na początek odpowiem na podstawowe pytanie, co robi stolarz? Usługa stolarska odnosi się do usług, które świadczy stolarz, który jest specjalistą zajmującym się obróbką drewna i produkcją mebli, konstrukcji drewnianych, elementów wykończeniowych oraz innych przedmiotów związanych z drewnem.

Usługi stolarskie mogą obejmować:

 • Projektowanie i produkcję mebli: Stolarze tworzą różnego rodzaju meble, takie jak stoły, krzesła, szafki, szafy, łóżka i wiele innych. Mogą pracować na podstawie dostarczonych przez klienta projektów lub zaprojektować meble na indywidualne zamówienie.
 • Wykończenia i remonty: Stolarze mogą zajmować się również renowacją i naprawą mebli oraz elementów drewnianych. Mogą odnawiać stare meble, naprawiać uszkodzenia, wymieniać elementy lub przeprowadzać inne prace naprawcze.
 • Konstrukcje drewniane: Stolarze są w stanie tworzyć i montować różnego rodzaju konstrukcje drewniane, takie jak drzwi, okna, schody, balustrady, altany, tarasy czy ogrodzenia. Mogą również angażować się w prace związane z remontem i budową wnętrz.
 • Indywidualne projekty: Stolarze często oferują również usługi projektowania i wykonawstwa indywidualnych projektów, które spełniają konkretne potrzeby i preferencje klienta. Mogą to być nietypowe meble, nietypowe elementy wykończeniowe lub inne unikalne przedmioty z drewna.

W zależności od umiejętności, doświadczenia i specjalizacji stolarza, zakres usług stolarskich może się różnić. Ważne jest aby znaleźć rzetelnego i doświadczonego stolarza, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom i dostarczyć wysokiej jakości produkt w zakresie obróbki drewna.

Należy też pamiętać, że stolarz to rzemieślnik. Produkt jest indywidualny i często ostatecznie wykończony ręcznie. Dobrze zrobiony mebel to mieszanka doświadczenia, wykształcenia oraz dużego nakładu pracy.

co to jest usługa stolarska w Poznaniu

Jak zaprojektować meble na wymiar?

Jeśli już jesteśmy zdecydowani na usługę wykonania mebli na wymiar, to bardzo ważnym elementem jest dokładny oraz przemyślany projekt. W przypadku nieskomplikowanej szafki pod telewizor, lub regał w łazience, sprawa jest bardzo prosta - stolarz zawsze chętnie doradzi, jakie wybrać materiały i kolory. W prostej wersji bardzo łatwo jest też pobrać wymiary i zamontować ostateczny mebel. Pojedynczy mebel można także łatwo porównać z inspiracją, którą znajdziemy w sieci. Wszelkie inspiracje są także cenną wskazówką dla stolarza, który ma podstawy do pracy nad nowym meblem.

Bardziej skomplikowana kwestia jest w przypadku projektowania całych pojedynczych pomieszczeń lub kompleksowych wnętrze. Jeśli planujemy wykonanie mebli w całej nieruchomości lub znacznej jej części, to zdecydowanie należy pamietać, że projekt zabudowy meblowej jest pomocny a wręcz niezbędny do skonstruowania poprawnej wyceny oraz dokładnej realizacji zlecenia. Przy bardziej rozbudowanej wersji warto uzupełnić projekt o szczegółową dokumentacją techniczną. Na dokładnych rysunkach zostaną zawarte takie elementy jak:

 • dokładne wymiary,
 • kody kolorów,
 • rodzaj materiału,
 • miejsca przyłączy elektrycznych oraz wentylacyjnych,
 • blendy, cokoły, maskownice itd.
 • wentylacje i podcięcia.

Dobrze zaprojektowane i wykonane zgodnie z projektem meble to efekt ścisłej współpracy inwestora z architektem wnętrz. Cały proces projektowy zaczyna się od długiej rozmowy oraz ankiety, gdzie spisane są wszystkie potrzeby oraz upodobania domowników. Dobry wywiad zapewnia odpowiednią wiedzą, która przekłada się na projekt dopasowany do indywidualnych potrzeb inwestora. Następnie, już zdobyta wiedza jest przenoszona na rysunki technicznie, gdzie projektant wnętrza dobiera odpowiednie materiały oraz rozwiązania techniczne wspólnie z firmą stolarską. Można stwierdzić, że cała trójka tj. inwestor, architekt wnętrz oraz stolarz tworzy ciąg przyczynowo skutkowy, którego efektem jest dopasowany mebel.

projekt rysunkowy mebli dla stolarza

Czy warto podpisać umowę na usługę stolarską?

Zdecydowanie tak! Każda umowa, na realizację usługi stolarskiej zabezpiecza Kupującego pod względem przyszłych, ewentualnych roszczeń. Ściśle określone zasady wykonania mebli, terminy czy też kary umowne powinny być spisane na umowie pomiędzy stronami. Zasady uczciwej współpracy i transparentnej oferty to podstawa dzisiejszej relacji biznesowej. Podpisując umowę z wykonawcą, mamy gwarancję zabezpieczenia kwestii rękojmi oraz gwarancji na dostarczony produkt. Co więcej, umowa dotycząca wykonania usługi stolarskiej będzie zawierała załączniku w postaci szczegółowych rysunków technicznych. Odpowiednio rozrysowana dokumentacja techniczna pozwoli uniknąć jakichkolwiek rozbieżności podczas realizacji.

Decydując się na usługę projektowania mebli oraz wykonania usługi stolarskiej, zawsze masz gwarancję bezpieczeństwa w postaci umowy!

wzór umowy ze stolarzem na wykonanie mebli na wymiar

Ile kosztują meble robione na zamówienie?

To jest bardzo ważne pytanie, które często daje punkt wyjścia do podjęcia decyzji o wyborze mebli robionych na wymiar. Jak w przypadku wielu innych usług wykonywanych indywidualnie, na zamówienie, tak i usługa stolarska wymaga profesjonalnego wyliczenia kosztorysu. Wycena pojedynczego mebla, jak np. szafka rtv, czy mały stolik kawowy jest dość prosta i szybka. Jednak jeśli przygotowujemy się do wyceny dla całego wnętrza, gdzie zabudowa polega na stworzeniu mebli do łazienki, kuchni, sypialni, garderoby i np. korytarza wejściowego to ten proces jest bardziej złożony i wymaga posiadania dokładnych rysunków i dokumentacji technicznej w postaci projektu.

W naszej ofercie prezentujemy poniższe opcje pomocne przy wycenie mebli:

 • projekt mebli wliczony w koszt projektu + kompleksowa wycena usługi stolarskiej,
 • indywidualny projekt mebli + kompleksowa wycena usługi stolarskiej,
 • konsultacja online + płatna wycena usługi stolarskiej (zwrot opłaty w przypadku podpisania umowy na usługę stolarską).
stolarz ile kosztują meble

Jak wyglądają meble wykonane na zamówienie przez stolarza?

Odpowiedz może być tylko jedna - wyglądają pięknie! Poniżej prezentujemy kilka detali, które przedstawiają jak mogą wyglądać meble wykonane na zamówienie. Proszę zwrócić uwagę na jakość wykonania produktu. Spasowanie, odpowiednie docięcię płyt pod istniejące ściany i sufity. Wykończenie krawędzi oraz zamontowanie frontów do korpusu także przedstawia najwyższą jakość produktu.

Jednym z najważniejszych elementów, które otrzymujemy po zakupie mebli robionych na zamówienie, to ich spersonalizowany rodzaj. Możemy dobrać odpowiednie sposoby wykończenia, na który składają się takie elementy jak:

 • odpowiednio dobrana ilość i rodzaj szuflad lub szafek,
 • indywidualne szerokości szafek, wnęk, szuflad,
 • dopasowanie wnęk dla odpowiednich, wybranych wcześniej sprzętów AGD,
 • wysokość cokołów okalających zabudowę stolarską,
 • rodzaj uchwytów,
 • rodzaj systemu otwierania i zamykania poszczególnych elementów zabudowy,
 • ukrycie instalacji elektrycznej oraz wentylacyjnej wewnątrz korpusu,
 • dobranie rodzaju frontów: lakierowane, fornirowane, drewniane czy też z okleiny.

Reasumując, meble zamówione u stolarza są zawsze indywidualne i skrojone pod nasze potrzeby. Kuchnia i łazienka to w domu najczęściej używane pomieszczenia, które wymagają odpowiedniej oprawy stolarskiej na najwyższym poziomie.

zabudowal meblarska pod geberit
meble w lazience zrobione przez stolarza
szuflady kuchenne stolarz
cargo wyjezdzajace z mebli
regal na szklo zrobiony pod wymiar
szyflada blum zrobiona przez stolarza

Usługa terminowej realizacji zabudowy meblowej na wymiar.

Jako zawodowa pracownia projektowania wnętrz, oferujemy usługę doradztwa, projektu wykonawczego i montażu mebli pod zabudowę. Przez wiele lat zdobyliśmy doświadczenie, które zaowocowało ścisłą współpracą z wybranymi pracowniami stolarskimi.

W naszej ofercie znajduje się:

 • kompleksowy projekt wnętrza wraz z zabudową stolarską,
 • projekt techniczny zabudowy meblowej + inwentaryzacja wyznaczonych pomieszczeń,
 • nadzór na realizacją usługi montażu ostatecznego mebli.

Wiele osób, które korzystały już z usługi wykonania mebli na wymiar, spotkały się z opóźnienie terminu realizacji. Jest to jeden z najczęstszych błędów finalizacji tej usługi. Problem z opóźnieniem jest sprawą, która potrafi być bardzo przykra dla osób, które w konkretnym terminie chcą się wprowadzić do nowej nieruchomości. Korzystając z naszej usługi, masz gwarancję zachowania terminów określonych w umowie wraz z gwarancją ceny usługi.

Najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów.

Czy na meble są na gwarancja?

Tak, meble unikatowo zaprojektowane oraz wykonane podlegają gwaranacji.

Czy mogą Państwo dostosować się do moich specyficznych wymagań projektowych?

Jakie jest Państwa doświadczenie w branży stolarskiej?

 

Czy mogę zobaczyć portfolio waszych wcześniejszych prac?

Jakie materiały używają Państwo i skąd je pozyskujecie?

 

Zadzwoń lub napisz do nas po bezpłatną analizę oraz wycenę Twojego projektu.

Zajmujemy się kompleksowym projektowaniem oraz wyceną mebli do domów oraz mieszkań.

Wyceny stolarskie

tel. 512-214-208

email: pracownia@jsm-wnetrza.pl

 

Ważne:

Nie wykonujemy prac naprawczych po innych stolarzach.

Nie dokonujemy modyfikacji mebli sklepowych.

Nie wyceniamy pojedynczych mebli.

pixel