Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Projektowanie gabinetów lekarskich oraz stomatologicznych.

Jak zaprojektować gabinet lekarski?

Gabinet lekarski powinien być miejscem komfortowym tak dla odwiedzających go pracowników jak i samych pacjentów. Bardzo ważne jest także poczucie pacjenta, że jest on w profesjonalnym i godnym zaufania miejscu. Pacjenci powinni czuć się mile widziani i zaopiekowani zanim jeszcze spotkają się z lekarzem, a w tym celu dobrze jest mieć zaprojektowaną, przyjazną recepcję oraz miejsce oczekiwania dla pacjentów. Przestrzeń powinna być zachęcająca, relaksująca i spokojna, z wygodnymi siedzeniami i uspokajającymi elementami, takimi jak rośliny, dzieła sztuki czy delikatna muzyka grająca w tle. Wystrój wnętrza gabinetu lekarskiego powinien odzwierciedlać poziom oraz jakość opieki, jaką otrzymują pacjenci oraz indywidualny styl praktyki lekarza. Przede wszystkim jednak powinien zapewniać poczucie bezpieczeństwa w gabinecie, w którym zarówno nowi, jak i obecni pacjenci mogą się bezpiecznie bez poczucia przytłoczenia czy stresu. Ważne jest także, aby zaplanować miejsce dla małych dzieci, które nie znają tak dobrze poczucia czasu. 

Poniżej prezentujemy opisy gabinetów lekarskich, które zaprojektujemy dla Państwa na terenie całego kraju.

Jak zaprojektować wygodny i unikatowy gabinet stomatologiczny?

Wygodny gabinet i co najważniejsze wyjątkowy na tle konkurencji gabinet stomatologiczny, zawsze zaczyna się od projektu wstępnego. Dobry projekt zaczyna się od dokładnej analizy potrzeb oraz efektu jaki ma osiągnąć. Zakres prac jest nieco inny od pozostałych, bardziej standardowych gabinetów lekarskich i obejmuje takie rzeczy jak: praca nad odpowiednim oświetleniem gdzie idealne jest połączenie naturalnego światło z odpowiednio dobranym oświetleniem sztucznym; odpowiednio dużo miejsca dla pacjentów, aby czuli się swobodnie podczas wizyty; dobór mebli, które powinny być wygodne oraz funkcjonalne, a atmosfera wnętrza powinna być przyjazna i radosna. Odpowiedni wybór schematu kolorów może pomóc uczynić gabinet dentystyczny bardziej otwarty i zachęcający do spędzenia w nim czasu przez pacjenta.

Jeśli w gabinecie będą także przyjmowane dzieci, ważne jest aby pierwsza wizyta stomatologiczna dziecka była odpowiednio swobodna i jak najmniej stresująca. W tym miejscu ważne jest, aby wnętrze było odpowiednio kojące dla dzieci jak i dorosłych w równym stopniu. Warto, aby sprzęt medyczny był w miarę możliwości schowany. 

W trakcie pracy z architektem wnętrz można połączyć odpowiednią estetykę z obowiązującymi przepisami, które są bardzo restrykcyjne w tworzeniu przestrzeni medycznej. Doświadczenie oraz konsultacja z wyspecjalizowanymi biurami będzie skutkować projektem, który przełoży się w krótkim czasie na wzrost liczby pacjentów, którzy chętnie odwiedzą Państwa gabinet stomatologiczny, który możemy zaprojektować w każdej części kraju.

 

gabinet stomatologiczny zaprojektowany przez architekta wnetrz

Projekt wnętrza gabinetu lekarskiego lub całej placówki medycznej.

Prywatny gabinet lekarski lub przychodnia to nie jest typową placówką medyczną. Od momentu wejścia pacjenta do wnętrza, powinien on doświadczyć pozytywnego wrażenia, miejsca, w którym otrzyma pomoc ale także dozna spokoju oraz bezpieczeństwa w zastanym wnętrzu. Odpowiednio zaprojektowane środowisko wewnętrzne powinno być jednocześnie wyrafinowane oraz nieoczywiste, wyposażone w nowoczesne udogodnienia, które tworzą atmosferę indywidualnej obsługi, komfortu oraz profesjonalizmu.

Największym wyzwaniem w trakcie projektowania wnętrz gabinetów medycznych jest połączenie obowiązujących przepisów BHP oraz sanitarnych z gustowny i wysublimowanym wnętrzem, które chcemy osiągnąć. Okładziny ścian, podłogi o wysokiej odporności, materiały odporne na zabrudzenia płynami ustrojowymi czy też odpowiednie odległości to tylko jedne z wielu wyzwań, które stoją na drodze do pięknego wnętrza. Ważne jest aby projekt był odpowiedno przemyślany i co również ważne dopasowany do jakości i rodzaju usługi medycznej, która będzie oferowana. Ponadto takie rozwiązania technologiczne jak elektroniczny obieg dokumentacji medycznej, instalacje elektryczne oraz światłowodowe niezbędne do obsługi osprzętu medycznyego wymagają współpracy z wyspecjalizowanymi branżystami, do których my jako biuro projektowe mamy ciągły dostęp.

 

Dzięki odpowiedniej koordynacji prac projektowych oraz wykonawczych, można osiągnąć wspólnie założony cel, aby pacjent zostawiał swoje zmartwienia za drzwiami na drodze do doświadczania doskonałej opieki zdrowotnej. 

 

projekt wnetrza gabinetu lekarskiego

Poczekalnia dla Pacjenta.

Projektowanie poczekalni dla pacjentów to ważny projekt dla firm działających w branży opieki zdrowotnej. Projekt wnętrza musi być zarówno wygodny dla pacjentów oraz pracowników jak i zachęcający do ponownych odwiedzin. Układ pomieszczenia oraz ustawienie mebli powinno umożliwiać zachowanie komfortowego dystansu, a także dostęp do środków odkażających i chusteczek. Włączenie roślin lub dzieł sztuki może pomóc zmniejszyć poziom stresu, a miękkie kolory i tkaniny mogą pomóc stworzyć ciepłą atmosferę wnętrza, która wita pacjentów po przybyciu. Ogólnie rzecz biorąc, głównym celem projektu powinno być stworzenie przestrzeni, w której pacjenci poczują się swobodnie podczas oczekiwania, a jednocześnie zachowają poczucie dyskrecji oraz bezpieczeństwa. Dzięki współpracy z architektem wnętrz, który odpowiednio zaprojektuje wnętrze poczekalnie można osiągnąć bardziej niż zadowalające efekty. Dobór materiałów, oraz elementów wyposażenia wnętrza jest jednym z etapów pracy pomiędzy inwestorem a projektantem.

projekt wnetrza poczekalni dla pacjentow

Ile kosztuje projekt wnętrza gabinetu lekarskiego?

Ceny projektowe rozpoczynają się już od 150 zł/m2 brutto a zakres prac  można dowolnie modyfikować. Głównie cena ostateczna zależy od zakresu prac oraz powierzchni projektowej. Staramy się, aby nasza oferta była najatrakcyjniejsza na rynku. 

Powyższa oferta jest opisem zakresu prac, które może wykonać biuro projektowe a prezentowane zdjęcia w tej sekcji są wizualizacją efektu końcowego.

 

 

Zadzwoń lub napisz do nas po bezpłatną analizę oraz wycenę Twojego projektu.

tel. 505-180-426

email: biuro@jsm-wnetrza.pl

pixel