Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mieszkanie inwestycyjne Poznań Rataje

Mieszkanie zaprojektowane przez architekta wnętrz z przeznaczeniem na wynajem.

Wyjątkowo subtelne mieszkanie, które zostało zakupione z przeznaczeniem inwestycyjnym. Jak każdy produkt, w którym istotna jest stopa zwrotu, tak i w tym przypadku plan inwestycyjny był bardzo konkretny oraz poukładany. Świadomy inwestor, zgłosił się do naszego biura po kompleksowy projekt wnętrza. W ramach tej współpracy udało nam się finalnie doprowadzić do realizacji projektu, prawie pod klucz. Po naszej stronie była (pomijając kwestie projektowe) pełna koordynacja prac budowlanych, stolarskich oraz wykończeniowych. Rozwiązywanie wszelkich kwestii problematycznych oraz kontrolnych. Dodatkowo koordynowaliśmy budżet przeznaczony na inwestycję, przeprowadzaliśmy dokładne wyceny oraz koordynowaliśmy logistykę. Inwestor, który był bardzo świadomy, skrupulatnie przeprowadził kontrole nad realizacją projektu. Wszystkie nasze wspólne działania zmierzały do tego, aby mieszkanie inwestycyjne było wykończone na wysokim poziomie, dopracowane technicznie oraz z zachowaniem dostępnego budżetu.

LOKALIZACJA : Poznań Rataje
POWIERZCHNIA : 43 m2
PROJEKT: 2023

ladnie_udekorowanie_mieszkania_pod_wynajem

Jak skutecznie urządzić jadalnię oraz salon w mieszkaniu pod wynajem?

W przypadku mieszkań inwestycyjnych, bardzo istotną sprawą jest przemyślany i względnie uniwersalny układ mieszkania. Centralnym miejscem w strefie dziennej, jest mała jadalnia ze stołem dla 4 osób. Dzięki rozrysowaniu każdego centymetra, udało się uzyskać komfortową przestrzeń dla spożywania posiłków. Dzięku zastosowaniu kolorystycznych zabiegów oraz strefie oświetlenia powstało łagodne, ale wyraźne oddzielenie strefy kuchni, jadalni oraz części przeznaczonej do wypoczynku. 

mieszkanie_na_wynajem_w_poznaniu_zaprojektowane_przez_architekta_wnetrz

Rozplanowanie oświetlenia w lokalu przeznaczonym na wynajem.

Odpowiednio przeliczone i dobrane oświetlenie pozwala każdą ze stref wydzielić i oświetlić osobno. Osoba korzystająca z mieszkania, może łatwo rozjaśnić tylko tą część, z której aktualnie korzysta. Dzięki zaplanowaniu całej instalacji elektrycznej, zmiany wprowadzone na etapie budowlanym pozwoliły zaoszczędzić inwestorowi znaczące środki. Dodatkowym, jakże istotnym elementem jest czas na przygotowanie wycen oraz wybranie odpowiedniej oferty na zakup lamp. Po przygotowaniu projektu wykonawczego oraz już w trakcie prac mokrych, można było zamawiać lampy oraz weryfikować otrzymane zamówienia, aby w razie problemów z towarem, odpowiednio wcześnie reagować. Dzięku tak zaplanowanej i odpowiednio etapowanej pracy, cały proces zakupów został tak usprawniony, że nie straciliśmy ani jednego dnia na montaż. Istotne jest to w aspekcie, jak najszybszego wprowadzenia mieszkania na rynek najmu.

stol_w_jadalni_z_miejscem_dla_czterech_osob
aranzacja_salonu_w_mieszkaniu_na_wynajem

Jak zaprojektować mieszkanie na wynajem?

To pytanie, zadaje sobie tysiące osób, które chcą otrzymać jak najlepszą stopę zwrotu z inwestycji. Odpowiedz na to pytanie nie jest jednoznaczna oraz zależy od bardzo wielu czynników. Postaramy się odpowiedzieć na to istotne pytanie, najlepiej jak potrafimy. Rozpoczniemy jednak od naszej klasyfikacji i przeznaczenia mieszkań, które są szykowane na wynajem.

Wielkości mieszkań na wynajem:

  • małe mieszkania, typu kawalerki,
  • średnie mieszkania o pow. 45-65m2, najczęściej 2-3 pokojowe,
  • duże mieszkania 70-90 m2, najczęściej 3-5 pokojowe,
  • bardzo duże mieszkania o powierzchni powyżej 100 m2.

Przeznaczenie mieszkań na wynajem:

  • lokale dla uczniów i studentów,
  • mieszkania dla singli, par bezdzietnych oraz przeznaczone do najmu okazjonalnego,
  • mieszkania dla małych rodzin,
  • mieszkania dla dużych rodzin.

Jeśli mamy już pogrupowane mieszkania, pod względem wielkości oraz przeznaczenia, możemy przejść do omówienia każdego z nich. Co istotne, skupimy się tutaj na rozwiązaniach wspólnych w każdym typie lokalu oraz indywidualnym aspekcie, dla każdego lokalu.

Projekt kawalerki na wynajem.

Najmniejsze mieszkania, wbrew pozorom nie są najtańsze pod względem zaprojektowania oraz wykończenia. Nakład pracy dla pokoju z aneksem kuchennym oraz łazienki jest bardzo porównywalny dla mieszkania z dodatkowo sypialnią. W tak małym mieszkaniu, istotne jest maksymalne zagospodarowanie przestrzeni w celu zachowania maksymalnej ergonomii użytkownika oraz odpowiedniego zabezpieczenia istniejącego wyposażenia. Takie rozwiązania jak szafa wykonana na wymiar, kabina prysznicowa, kuchnia z meblami w zabudowie: to wszystko sprawi, że kawalerka przeznaczona na wynajem może okazać się strzałem w dziesiątkę dla jednej osoby, która ceni komfort oraz dobrze zaplanowaną przestrzeń. Obecnie, na rynku nieruchomości można zauważyć wysoką stopę zwrotu z inwestycji w kawalerkę, która jest odpowiednio zaprojektowana i wykończona.

 

 

salon_oraz_sypialnia_mieszkania_do_najmu
ak_wyglada_sypialnia_w_mieszkaniu_na_wynajem
sypialnia_z_szafa_w_mieszkaniu_przeznaczonym_do_najmu
miejsce_do_pracy_oraz_duza_szafa_w_sypialni
miejsce_do_pracy_w_pokoju_mieszkania_na_wynajem_ktore_zaprojektowal_architekt_wnetrz
jasna_lazienka_z_prysznicem_w_loklanu_na_wynajem

Różnica pomiędzy wizualizacją a zdjęciem z realizacji.

Poniżej, dla porównania pokazujemy Państwu wizualizacje, które powstały na etapie projektowania. Dzięki temu porównaniu, widać wyraźnie jak istotny jest każdy detal w końcowej aranżacji wnętrza. W tym miejscu, należy wspomnieć o tym, że wnętrze wykończone od strony technicznej oraz stolarskiej, zostało uzupełnione usługą dekorowania wnętrza. Więcej o tej usłudze piszemy tutaj.

salon z tapetą oraz panelami 3d na ścianach, połaczony z jadalnią
aneks kuchenny w salonie wykonany na zamówienie przez stolarza
sypialnia z miejsce do pracy oraz materiałowymi zasłonami
łazienka z płytkami we wzór marmurowy

 

Zadzwoń lub napisz do nas po bezpłatną analizę oraz wycenę Twojego projektu.

tel. 505-180-426

email: biuro@jsm-wnetrza.pl

pixel