Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

FAQ Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda projektowanie wnętrz?

Poniżej wybraliśmy najczęściej zadawane pytania dotyczące współpracy z architektem. Mamy nadzieję, że odpowiedzi w nich zawarte, wyjaśnią wszelkie niejasności dotyczące pytania: czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Zachęcamy do lektury a w przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszą pracownią projektową pod telefonem 505-180-426 lub mailowo biuro@jsm-wnetrza.pl

1. Jak wygląda praca z projektantem i na czym polega?

ETAP I to zebranie dokładnego wywiadu i przygotowanie układów funkcjonalnych w kilku wariantach.

ETAP II to przygotowanie modelu 3d. Zaprojektujemy  wnętrze, które będzie odpowiadało na Twoje potrzeby. Przygotowujemy także fotorealistyczne wizualizacje.

ETAP III to przygotowanie dokumentacji technicznej w postaci zbioru rysunków.

Jest to kompendium wiedzy dla wykonawców oraz Inwestora. Tu znajdują się wszystkie rysunki, takie jak np. : rzuty posadzek, rzuty sufitów, rzuty z wyburzeniem ścian, kłady wszystkich niezbędnych pomieszczeń, ilości danych materiałów itp.

2. Co jest potrzebne do przygotowania wyceny?

Wycenę przygotowujemy na podstawie rzutów przesyłanych przez Inwestora, uwzględniających metraż przestrzeni oraz informacji na temat zakresu opracowania projektu. O ile jest to możliwe, prosimy również o przesłanie zdjęć dokumentujących stan istniejący oraz inspiracje obrazujące oczekiwania Inwestora względem stylistyki wnętrza.

3. Czy projekt zawiera nadzór nad realizacją wnętrza?

W cenę projektu nie jest wliczony nadzór autorski, jednak posiadamy go w naszej ofercie jako osobno płatną usługę. Wizyty kontrolne architekta na budowie w trakcie realizacji mają na celu sprawdzenie zgodności wykonywanych prac wykończeniowych z projektem. W efekcie pozwalają na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy oraz nerwów Inwestora w czasie trwania remontu. Oferujemy usługę nadzoru autorskiego tylko przy realizacjach na terenie Poznania.

4. Czy projektujecie tylko mieszkania z rynku pierwotnego, czy wtórnego również?

Zajmujemy się projektowaniem wnętrz zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. W przypadku mieszkań lub domów z rynku pierwotnego, warto zgłosić się po projekt odpowiednio wcześniej i skorzystać z ewentualnej możliwości wprowadzenia tzw. zmian lokatorskich. Deweloperzy umożliwiają często wdrożenia indywidualnej adaptacji przestrzeni już na etapie budowy, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy w trakcie remontu.

5. Ile poprawek mogę wprowadzić do projektu?

Na etapie koncepcyjnym, którego efektem finalnym jest układ funkcjonalny wnętrza, ilość poprawek jest nieograniczona. Po prezentacji modelu 3D, stworzonego na podstawie wybranego rzutu aranżacyjnego, w cenie projektu oferujemy dwie tury wprowadzenia ewentualnych zmian lub poprawek.

6. Czy macie Państwo swoje ekipy remontowo-budowlane oraz stolarskie?

Od lat realizujemy nasze projekty ze sprawdzonymi ekipami - zarówno z zakresu prac remontowo-budowlanych, jak i stolarskich. Oferujemy możliwość nawiązania współpracy z wykonawcami, których darzymy pełnym zaufaniem oraz których realizacje zwieńczone są zawsze pełną satysfakcją naszych Klientów.

7. Czy projektujecie wnętrza domów i ogrody?

Nasza pracownia zajmuje się głównie projektowaniem wnętrz, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych. Dodatkowo, możemy również przygotować dla Państwa podstawowy projekt przestrzeni przydomowej czy ogrodu, zawierający uproszczony plan zagospodarowania terenu wraz z wytyczeniem powierzchni utwardzonych. W zakres opracowania nie wchodzi dobór konkretnych roślin.

8. Czy projektujecie pojedyncze pomieszczenia?

Tak, w naszej pracowni realizujemy projekty kompleksowe całych lokali, jak i pojedynczych pomieszczeń. Jednak z uwagi na większy nakład pracy i czasu, jakich wymaga ich projektowanie, są one wyceniane wg innego przelicznika niż w przypadku opracowań całych domów czy mieszkań. Zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną bądź mailową, po którym przygotujemy dla Państwa indywidualną wycenę.

9. Ile kosztuje ekipa remontowo-budowlana?

Prace remontowe wyceniane są każdorazowo na podstawie dokumentacji technicznej wykonanej przez architekta wnętrz. Cena zależna jest od ilości pracy, skomplikowania rozwiązań projektowych oraz użytych materiałów wykończeniowych. Zachęcamy do skorzystania z usług sprawdzonych firm remontowych, które od lat z powodzeniem realizują wnętrza domów i mieszkań według naszych projektów.

10. Ile kosztuje projekt wnętrza mieszkania lub domu?

Każdy projekt jest wyceniany indywidualnie po przesłaniu materiałów od Inwestora. Cena jest uzależniona od zakresu jego opracowania oraz od metrażu przestrzeni. Staramy się aby nasze ceny były konkurencyjne w stawki zaczynają się już od 90 zł za metr/kw. Zapraszamy do konsultacji z architektem wnętrz, po której przygotujemy dla Państwa bezpłatną wycenę.

11. Czy projektujecie w całej Polsce czy tylko w Poznaniu?

Nasza pracownia prowadzi projekty zarówno w trybie stacjonarnym w Poznaniu, jak i zdalnym na terenie całego kraju. W swoim dorobku posiadamy realizacje z województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego czy małopolskiego. Nie oferujemy usługi nadzoru autorskiego w przypadku współpracy zdalnej.

12. Czy do projektu można dostać fotorealistyczne wizualizacje?

Tak, możemy wykonać fotorealistyczne wizualizacje, jednak nie jest to element zawarty w standardowym opracowaniu projektu. Wizualizacje mają na celu zobrazowanie zachowanie światła i cienia we wnętrzu, niewidocznego przy podstawowym modelu 3D, oraz ukazanie jego unikatowego klimatu. Poszerzenie projektu o fotorealistyczne wizualizacje jest usługą dodatkowo płatną.

13. Do you speak English?

Yes, we do speak English. We can also prepare technical drawings with descriptions in English.

14. Czy robicie projekty rozmieszczenia elektryki oraz przyłączy wodno-kanalizacyjnych?

Tak, w ramach dokumentacji technicznej dla wykonawców przygotowujemy rysunki instalacji elektrycznej zawierającej rozmieszczenie gniazdek, punktów oświetleniowych oraz schematy instalacji przyłączy wodno-kanalizacyjnych, niezbędne do wykonania prac hydraulicznych.

15. Czym jest sesja zdjęciowa na koniec projektu?

Każdy projekt, zrealizowany zgodnie z założeniami projektowymi, zwieńczony zostaje sesją zdjęciową. Po zakończończonych pracach wykończeniowych, w projektowanej przestrzeni umówione zostaje spotkanie (w dogodnym dla Inwestora terminie) z fotografem i architektem. Czas trwania sesji zdjęciowej to ok. 3-4 h. Powstałe fotografie stanowią udokumentowanie efektu końcowego pracy architekta i wykorzystujemy je w celach marketingowych - w publikacjach na stronach internetowych, social mediach, czasopismach itd.

pixel