Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Etapy projektu

jak wyglądają etapy projektowania wnętrza opowiadmy w tym tekście

Krok 1 - Oferta

Ten etap to przygotowanie oferty cenowej dopasowanej do indywidualnych potrzeb Klienta. Przygotowanie oferty następuje po zapoznaniu się z rzutem lokalu oraz poprzedzone jest rozmową telefoniczną, bądź korespondencją mailową mającą na celu uzyskać jak najwięcej informacji dotyczącej projektowanej przestrzeni. Oferta przygotowywana jest w formacie pdf i zawiera zakres pracy, termin realizacji, koszt całkowity oraz możliwe usługi dodatkowe. W ofercie opisane są również szczegółowe zasady współpracy z biurem.

 

Krok 2 - Umowa, ankieta, inwentaryzacja

Po akceptacji oferty, następuje podpisanie umowy. Załącznikiem do umowy jest ankieta wymagań projektowych, którą wypełnia Inwestor. W następnej kolejności umawiamy wizytę w obiekcie, celem wykonania pomiarów inwentaryzacyjnych.  Jeśli lokal jest w trakcie budowy, wówczas pracujemy na podstawie rzutów dostarczonych przez Inwestora. Na tym etapie prosimy, aby Klient przedstawił swoje preferencje wnętrzarskie w postaci inspiracji w formacie jpg.

 

Krok 3 - Układ funkcjonalny

Jest to jeden z najważniejszych etapów projektowych, gdzie ustalamy układ całego wnętrza, który tworzony jest na podstawie wywiadu oraz ankiety przeprowadzonej z Inwestorem. Rzuty 2D przedstawione są w kilku, przeważnie trzech lub maksymalnie czterech wariantach, tak aby klient mógł wybrać dla siebie właściwy wariant. Rzuty aranżacyjne tworzymy w oparciu o zasady ergonomii oraz funkcjonalności.

 

Krok 4 - Model 3D, wizualizacje

Na tym etapie zgłębiamy preferencje estetyczne i kolorystyczne wnętrza jakie mamy zaprojektować. Szczegółowo omawiamy inspiracje wnętrzarskie przesłane przez Klienta. Po wybraniu i zaakceptowaniu układu funkcjonalnego, tworzymy model 3D. W modelu 3D opracowujemy przestrzeń, rozwiązania meblowe, kolory, faktury, lampy, dodatki itp. Przeprowadzamy wspólnie z Klientem wirtualny spacer, w którym zapoznaje się on z projektowaną przestrzenią i zaproponowanymi rozwiązaniami. Na etapie modelowania możemy generować wizualizacje graficzne w dowolnej ilości. Inwestor może wprowadzić zmiany do modelu 3D. W przypadku zainteresowania, można wykonać dodatkowo wizualizacje fotorealistyczne na życzenie Inwestora.

 

Krok 5 - Dokumentacja techniczna, wizyty w sklepach

Przed przystąpieniem do przygotowania dokumentacji  technicznej, na którą składa się spora ilość rysunków oraz detali, odbywamy wizyty w salonach z wyposażeniem wnętrz. Tam oglądamy i wybieramy konkretne produkty, które później zostaną opisane w projekcie. Jest to etap czasochłonny, wymagający skupienia, w wyniku którego powstaje dokumentacja techniczna projektu. Tworzymy tu rysunki techniczne dla wykonawców wraz z zestawieniem ilościowym wszystkich wybranych materiałów.

 

Krok 6 - Wyceny

Po przygotowaniu rysunków technicznych następuje etap wycen. Wyceny przygotowują nasi sprawdzeni dostawcy. Rysunki dostają firmy wykonawcze do sporządzenia kosztorysu prac budowlano-wykonawczych. Osobny pakiet rysunków przesyłamy do stolarza. Klient na podstawie tych wycen zobaczy ile realnie będzie kosztowało wykończenie projektowanego wnętrza.

 

Krok 7 - Realizacja wnętrza

Na tym etapie wspomagamy naszego Klienta jedną z oferowanych usług tj. nadzorem jednorazowym, autorskim bądź inwestorskim. Wykańczamy także wnętrza "pod klucz". Szczegółowy zakres oraz różnice opisaliśmy szczegółowo w artykule pod linkiem.

 

Krok 8 - Sesja zdjęciowa

Jest to ostatni etap naszej pracy, gdzie zrealizowaną inwestycje stylizujemy dodatkami wybranymi przez nasz zespół. Istnieje możliwość zakupu wybranych elementów, które używamy do stylizacji. Nasi Klienci często decydują się na takie rozwiązanie. Wykonujemy sesje zdjęciową, która jest efektem zwieńczenia kilkumiesięcznej pracy. Ważna jest również dla nas rozmowa końcowa z Inwestorem, w której podsumowujemy wszystkie aspekty zrealizowanego zlecenia.

 

etapy projektowe realizowane w ramach usługi dostarczonej przez zawodowego architekta wnetrz

Zadzwoń lub napisz do nas po bezpłatną analizę oraz wycenę Twojego projektu.

tel. 505-180-426

email: biuro@jsm-wnetrza.pl

pixel