Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Architekt wnętrz z nadzorem i realizacja pod klucz Poznań

Zakup nieruchomości, bez względu na to, czy jest to pierwsza nieruchomość czy kolejna, mała czy duża, zawsze jest sporym wyzwaniem emocjonalnym oraz logistycznym. Jeśli jesteśmy już właścicielem, mamy wybranego świetnego architekta wnętrz i wszystko dookoła układa się po naszej myśli, to pozostaje jeszcze jeden istotny element: firma budowlana i wykończenie wnętrza! Z doświadczenia wiemy, że właśnie na etapie wykończenia wnętrza zawsze pojawia się spora ilość niedomówień, problemów do rozwiązania, nieprzewidzianych komplikacji technicznych. A co najgorsze, często emocje są doradcą, który nie najlepiej podpowiada jak rozwiązać ewentualny problem.

W poniższym artykule przybliżymy Państwu na czym dokładnie polega usługa nadzoru nad realizacją projektu oraz jakie są jej warianty.

 1. Co to jest autorski nadzór budowlany nad realizacją projektu?
 2. Co dokładnie zawiera usługa nadzoru i jakie są jej warianty?
 3. Czym różni się nadzór nad projektem od kompleksowej usługi wykończenia pod klucz?
 4. Kwestie reklamacji błędów powstałych na budowie.
 5. Zakupy wyposażenia niezbędnego do realizacji projektu.
 6. Ile kosztuje nadzór budowlany realizowany przez architekta wnętrz?
 7. Kiedy warto rozważyć skorzystanie z usługi nadzoru nad projektem?
 8. Najczęściej zadawane pytania dotyczące wykończenia mieszkania.
projektant wnętrz z nadzorem nad realizacją prjektu

1. Co to jest autorski nadzór nad projektem wnętrza w Poznaniu?

Nadzór nad projektem polega w skrócie na nadzorowaniu prac, w celu powstaniu wnętrza zgodnego z projektem. Usługa może zostać wykonana w trzech wariantach, które opisujemy poniżej. Sam zakres prac nadzorczych jest bardzo szeroki i uwzględnia szczegóły architektoniczne i inżynieryjne, jak również budżet inwestycji, przepisy budowlane oraz terminy realizacji usługi. Odpowiedzialność za nadzór spoczywa na pracowni projektowej, która przejmuje odpowiedzialność za cały proces wykończenia wnętrza zgodnie z tym, co zostało zaprojektowane. Począwszy od etapu przebudowy aż do zakończenia projektu i przekazania lokalu. Posiadając odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętności do rozwiązywania problemów w procesie budowlanym, pracownia może zapewnić terminowe wykonanie umów przy zachowaniu najwyższej jakości. W związku z tym, nadzór budowlany jest obecnie pożądanym i często wybieranym elementem nowoczesnych projektów budowlanych i wykończeniowych.

planowanie budżetu na realizacje projektu oraz kontrola wydatków

 

2. Co zawiera nadzór nad projektem oraz jakie są dostępne warianty?

Poniżej przedstawiamy dostępne warianty naszej usługi, która dotyczy prac nadzorczych oraz wykończeniowych wnętrza na terenie Poznania i okolic. 

Wariant 1.

Pojedyncze spotkanie na budowie, w celu weryfikacji zgodności projektu ze stanem rzeczywistym. Koszt 350 zł brutto za spotkanie na budowie, trwające jedną godzinę zegarową. Po zakończonym spotkaniu przygotowujemy notatkę dla Inwestora z oceną i uwagami do aktualnego etapu prac.

Wariant 2.

Główną cechą tej opcji, jest pełna koordynacja prac firmy budowlanej oraz wszystkich dostawców towarów. W skład tej usługi wchodzi szeroki wachlarz działań ze strony pracowni projektowej:

 • kontakt telefoniczny oraz mailowy z głównym wykonawcą w celu rozwiązywania wszelkich problemów oraz proponowanie ich rozwiązania,
 • ustalenie planu logistyki dostaw oraz harmonogramu prac wykonawczych,
 • kontrola ilości zakupu materiałów przeznaczonych do prac remontowo-budowlanych,
 • dobór, zamawianie oraz koordynacja dostaw sprzętów agd,
 • dobór, zamawianie, wyliczanie natężenia światła oraz koordynacja dostaw lamp,
 • dobór, zamawianie oraz koordynacja dostaw włączników oraz gniazdek elektrycznych,
 • wizyty na budowie w celu weryfikacji każdego etapu prac oraz prowadzenie dokumentacji fotograficznej na każdej wizycie,
 • koordynacja zakupów w sklepach branżowych produktów przeznaczonych do wykończenia wnętrza wg. wcześniej ustalonej listy,
 • odbiór wybranych towarów oraz koordynacja dostaw od firm kurierskich na miejscu,
 • nadzorowanie prac oraz ustalanie terminów dodatkowych dostawców usług np. firma stolarska, dostawca podłóg i drzwi itp.,
 • analiza ofert i zgodności ich z projektem np. oświetlenie,
 • weryfikacja zakończonych prac montażowych i budowlanych oraz wnoszenie poprawek jeśli są one wymagane,
 • sporządzanie protokołów zdawczo-odbiorczych w imieniu Inwestora,
 • nadzorowanie wydatkowania budżetu przeznaczonego na realizację projektu wnętrza.

Cena – ustalana indywidualnie, na etapie wyceny projektu wnętrza.

Wariant możliwy do wyboru tylko w przypadku wyboru ekipy budowlanej oraz stolarskiej z naszego polecenia. Inwestor przekazuje nam klucze do mieszkania, w którym przeprowadzane będą prace. Umowy z podwykonawcami zawierane są przez Inwestora. Rozliczenie miesięczne, na podstawie faktury, za każdy rozpoczęty miesiąc pracy.

Wariant 3.

Ten wariant zawiera wszystkie elementy z wariantu drugiego oraz dodatkowe opcje, takie jak:

 • składanie oraz montaż wszystkich mebli gotowych np. stoliki, łózka, szafki itp.,
 • koordynacja wymagań dla spółdzielnie mieszkaniowej np. zamykanie i spuszczanie wody z układu C.O. lokalizacja kontenerów na gruz, zgody na rozpoczęcie prac itp.,
 • segregacja oraz logistyka odpadów (zamawianie kontenera na odpady),
 • sprzątanie inwestycji i przekazanie lokalu "na gotowo".

Cena – ustalana indywidualnie, na etapie wyceny projektu wnętrza.

Wariant możliwy do wyboru tylko w przypadku wyboru ekipy budowlanej oraz stolarskiej z naszego polecenia. Inwestor przekazuje nam klucze do mieszkania, w którym przeprowadzane będą prace. Umowy z podwykonawcami zawierane są przez Inwestora. Rozliczenie miesięczne, na podstawie faktury, za każdy rozpoczęty miesiąc pracy.

Wariant 4.

Ostatni wariant, który oferujemy to kompleksowa obsługa inwestycji z przejęciem pełnej odpowiedzialności za wykonywane prace. Podstawowa różnica, w porównaniu z wcześniejszymi wariantami, to:

 • podpisywanie z podwykonawcami umów w imieniu inwestora,
 • pracownia staje się jedynym podmiotem odpowiedzialnym za zakupy oraz wykonane prace,
 • w przypadku reklamacji lub uwag, Inwestor kontaktuje się tylko z nami,
 • pracownia rozporządza środkami z rachunku powierniczego, w ramach wcześniej ustalonych kosztorysów.

Wariant możliwy do wyboru tylko w przypadku wyboru ekipy budowlanej oraz stolarskiej z naszego polecenia. Inwestor przekazuje nam klucze do mieszkania, w którym przeprowadzane będą prace. Umowy z podwykonawcami zawierane są przez pracownię projetkową, która staje się gwarantem wszystkich prac realizowanych na terenie inwestycji, w ramach zawartej umowy pomiędzy stronami.

dostepne warianty wykonczenie wnetrza oraz nadzoru nad realizacja projektu

3. Czym różni się nadzór nad projektem od kompleksowej usługi wykończenia wnętrza pod klucz w Poznaniu?

Podstawowa różnica pomiędzy wspomnianymi usługami, to przejęcie przez biuro architekta wnętrz odpowiedzialności za cały proces budowlano-remontowy. W przypadku usługi nadzoru (opisana dokładnie powyżej), architekt wnętrz jest wsparciem na etapie budowlanym. Natomiast kompleksowa usługa nadzoru nad realizacją projektu wnętrza to kompleksowe przejęcie działań na wszystkich etapach po zakończeniu części projektowej.

W omawianej usłudze znajdziemy:

 • zawarcie umowy z głównym wykonawcą prac budowlano-remontowych,
 • przejęcie odpowiedzialności za jakość wykonanych prac oraz ich zgodność z projektem,
 • zawarcie umów z dodatkowymi usługodawcami jak np. branża elektryczna, wentylacja, ogrzewanie, drzwi, podłogi itp.
 • kontrola wykonania prac zgodnie z normami budowlanymi,
 • przejęcie odpowiedzialności gwarancyjnej za wykonane prace remontowo-budowlane.

Jakie są główne korzyści z wykupienia usługi?

 • kontakt inwestora z jednym podmiotem, który dostarcza kompleksową usługę,
 • wszelkie kwestie reklamacji i zwrotów są rozpatrywane po stronie biura,
 • pełna kontrola budżetu,
 • przygotowanie kompleksowego kosztorysu budowlanego,
 • przygotowanie kompleksowego kosztorysu wyposażenia wnętrza,
 • pełen nadzór nad realizacją każdego etapu prac,
 • zapewnienie i obsługa logistyki dla wszystkich dostaw produktów ujętych w projekcie.

Usługa jest dedykowana, dla wszystkich osób, które pragną spać spokojnie i oczekiwać na efekt końcowy w postaci wykończonego wnętrza. Zapewniamy pełną transparentność na wszystkich etapach decyzyjnych oraz wykonawczych. 

jakie są różnice pomiędzy nadzorowaniem projektu przez projektanta wnetrz a kompleksową usługą wykończenia pod klucz

4. Jak wygląda rozpatrywanie reklamacji prac remontowo-dowlanych?

1. W przypadku usługi nadzoru autorskiego nad projektem, to inwestor definiuje roszczenia reklamacyjne względem usługodawcy (firma budowlana). Biuro projektowe nie jest w tym przypadku stroną w rozwiązywaniu sporów pomiędzy podmiotami, ktore zawarły umowę. Ważne jest jednak to, że wykonawca projektu może wesprzeć strony w rozwiązaniu ewentualnych problemów.

2. Jeśli inwestor skorzysta z usługi wykończenia pod klucz, to biuro projektowe jest adresatem roszczeń i zgłoszeń dotyczących wszelkich uwag. W przypadku tej usługi, umowę z firmą wykonawczą zawiera biuro projektowe, które w pełni kieruje pracami remontowo-budowlanymi. Inwestor ma ułatwione zadanie, gdyż po zakończeniu wszelkich prac i odebraniu nieruchomości kontaktuje się tyklo z jednym podmiotem czyli biurem projektowym.

rozpatrywanie reklamacji bledow budowlanych podczas pracy z architektem wnetrz

5. Zakupy wyposażenia niezbędnego do realizacji projektu wnętrza.

Wybór produktów niezbędnych do kompleksowego wykończenia wnętrza to bardzo pracochłonna i wymagająca część aranżacji wnętrza. Wybranie odpowiedniego oświetlania, luster, plytek, podłóg czy też sprzętów AGD to bardzo często poważna batalia. Najczęściej poszukujemy atrakcyjnych cen w sklepach internetowych, których oferta jest bardzo szeroka, ale też mocno rozproszona. Praktycznie nie istnieje jeden sklep, w którym kupimy dosłownie wszystko, co jest niezbędne do wyposazenia wnętrza.

Jeśli wszystkie części składowe są już wybrane i zamówione, to często okazuje się, że logistyka zakupowa może płatać różne figle. Prosty przykład: jeśli w trakcie prac budowlanych w łazience zabraknie jakiegoś ważnego elementu zabudowy np. puszki podtynkowej do armatury, to okazuje się, że prace budowlane mogą stanąć w miejscu. A czas mija, prace nie mogą byc kontynuowane. To jest tylko jeden z elementów, a jak wiadomo, wykończenie wnetrza składa się z dziesiatek elemntów. Można to porównać do wielkigo zestawu puzli, którego ułożenie wymaga dokładnej koordynacji na każdym etapie.

Ważna jest świadomośc, że decydując się na zakup projektu wnętrza domu lub mieszkania w naszym biurze projektowania, otrzymacie Państwo już w standardzie sugestie dotyczące miejsca zakupu wskazanych towarów. Ta podstawowa informacja może być bardzo pomocna jeśli samodzielnie decydujemy się na zakupy i prowadzimy pełna logistykę zakupową.

W tym miejscu warto rozważyć wartości dodane w usłudze nadzoru autorskiego oraz wykończenia wnętrza "pod klucz".

1. Nadzór autorski. W tym przypadku oferta zawiera pomoc w doborze produktów oraz miejsce ich zakupu, wraz z przesłanymi wycanami dla sklepów specjalistycznych (stacjonarnych), które dostarczają szeroki wachlarz produktów takich jak: podłogi, drzwi, klamki, ceramika, oświetlenie, meble oraz AGD do zabudowy. Zapewniamy pełną koordynację kosztorysów oraz logistyki, tak aby zaplanowane zakupy dotarły na czas.

2. Projekt "pod klucz". Ta oferta zawiera cały kompleks obsługi logistycznej zakupów, które są niezbędne do wykończenia wnętrza. Zakres opisany powyżej jest poszerzony o kosztorys i zakup wszystkich elementów składowych projektu jak np. AGD oraz meble wolnostojące, dodatki, lustra, rolety/firany okienne, gniazdka elektryczne oraz włączniku, wszystkie niezbędne elemnty montażowe itd. Najważniejesze w tym punkcie jest to, że cały proces reklamacji, zwrotów oraz koordynacji dostaw leży po stronie biura projektowego. W tym przypadku, jeśli z biegiem czasu jakiś element ulegnie uszkodzeniu, to inwestor kontaktuje się z biurem projektowym a nie bezpośrednio ze sklepem. Jest to najważniejsze, ale nie jedyna różnica pomiędzy dostępnymi opcjami.

kompleksowe listy zakupowe do wnetrza zaprojektowanego przez projektanta wnetrz

6. Ile kosztuje nadzór autorski nad projektem oraz usługa wykończenia wnętrza dla miasta i okolic Poznania?

Jedną z bardzo istotnych kwestii, to budżet jaki jest niezbędny do realizacji usługi nadzoru nad projektem lub jego rozszerzonej wersji, czyli wykończenia "pod klucz". Na to pytanie bardzo trudno jest odpowiedzieć podając konkretną kwotę, gdyż wszystko zależy od rozmiaru projektu, wielkości nieruchomości, poziomu skomplikowania inwestycji itd. itp.

Można jednak założyć, że koszty mogą się klarować w przedziałach:

I. nadzór autorski nad projektem dla wariantu 2: 200-300 zł/m2 [w tej cenie nie zawierają się ceny usług, towarów i materiałów]

II. wykończenie mieszkania "pod klucz" tj. wariant 4: od 4000 zł/m2 [w tej cenie zawierają się ceny usług, towarów i materiałów].

Należy pamiętać, że podane powyżej wartości są jedynie wartościami orientacyjnymi, a cena ostateczna jest wynikiem projektu wnętrza inwestycji. 

Wyceny usług remontowo - budowlanych oraz stolarskich inwestycji, które są projektowane przez naszą pracownię.

Na etapie projektowym dokonujemy wycen oraz rezerwacji terminów dla firm wykonawczych. Dodatkowo, przed zdecydowaniem się na usługę nadzoru możemy przedstawić jednostkowe ceny owych usług, w celu orientacyjnego zakresu wydatków.

UWAGA. W przypadku mieszkań z runku wtórnego, wycena prac remontowych, budowlanych oraz stolarskich jest płatna i wynosi 200 zł za każdą rozpoczętą godzinę naszej obecności na terenie Inwestycji.

ile kosztuje architekt wnetrz z ekipa remontowa

7. Najczęściej zadawane pytania, dotyczące pracy architekta wnętrz z firmą remontową.

Ile czasu trwa wykończenie mieszkania?

Trudno jest oszacować dokładny czas trwania prac wykończeniowych w konkretnej inwestycji. Jest to uzależnione od wielu czynników, na które składają się wszystkie elementy. Poniżej prezentujemy szacowane, oparte o nasze doświadczenie terminy realizacji usługi w wariancie 2 lub 3, dla mieszkań w stanie deweloperskim.

 • Mieszkanie o powierzchni około 45 m2 w stanie deweloperskim: 2-3 miesiące od chwili wejścia na budowę.
 • Mieszkanie o powierzchni około 80 m2 w stanie deweloperskim: 3-4 miesiące od chwili wejścia na budowę.
 • Dom o powierzchni około 120 m2 w stanie deweloperskim: 3-4 miesiące od chwili wejścia na budowę.
 • Dom po powierzchni około 160 m2 w stanie deweloperskim: 4-5 miesięcy od chwili wejścia na budowę.

Czy warto zdecydować się na usługę nadzoru?

Odpowiedz jest jedna: Tak, warto! Nadzorowanie, kontrolowanie oraz w razie potrzeby wprowadzanie zmian na budowie, to czasochłonny proces. Zamawianie towaru, koordynowanie dostaw, weryfikowanie wydatków, udostępnianie lokalu dla podwykonawców czy przeprowadzanie kontroli, to tylko nieliczne zadania, które przejmuje pracownia za inwestora. Wykonując z należytą starannością oraz wiedzą, realnie sprawiamy, że inwestor oszczędza czas oraz pieniądze. Dzięki uporządkowanemu systemowi pracy oraz sprawdzonych metodach, jesteśmy w stanie na bierząco informować inwestora o postępach prac i terminach zakończenia robót.

Usługa nadzoru nad realizacją projektu, pozwala inwestorowi gospodarować czasem w sposób skuteczny i przewidywalny.

Czy można dokupić usługę nadzoru w późniejszym terminie?

Na usługę nadzoru budowlanego można zdecydować się tylko w trakcie trwania prac projektowych. Po rozpoczęciu prac remontowo-budowlanych nie jest już to możliwe. Przejmując częściową (usługa nadzoru) lub pełną (usługa wykończenia pod klucz) odpowiedzialność za realizację projektu, możemy zagwarantować wysoką jakość usługi prowadząc wszystkie sprawy od samego początku.

Dlatego zachęcamy do poważnego rozważenia skorzystania z tej właśnie usługi na odpowiednio wcześnym etapie.

Ile projektów w wariancie 2 oraz 3 realizujecie Państwo w ciągu roku?

Rocznie wykonujemy około 10 projektów z kompleksowym nadzorem i koordynacją prac budowlanych. Wszystkie projekty widoczne w zakładce z ofertą prezentują efekt naszej pracy projektowej oraz kontroli wykonawczej.

Zadzwoń lub napisz do nas po bezpłatną analizę oraz wycenę Twojego projektu.

tel. 505-180-426

email: biuro@jsm-wnetrza.pl

pixel