Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Architekt wnętrz realizacja pod klucz z nadzorem

Zakup nieruchomości, bez względu na to, czy jest to pierwsza nieruchomość czy też kolejna, mała czy też duża, zawsze jest sporym wyzwaniem. Jeśli jesteśmy już właścicielem, mamy wybranego świetnego architekta wnętrz i wszystko dookoła układa się po naszej myśli, to pozostaje jeszcze jeden istotny element: firma budowlana i wykończenie wnętrza! Z doświadczenia wiemy, że właśnie na etapie wykończenia wnętrza zawsze pojawia się spora ilość niedomówień, problemów do rozwiązania, nieprzewidzianych komplikacji technicznych. A co najgorsze, często emocje są doradcą, który nie najlepiej podpowiada jak rozwiązać zastany problem.

W poniższym artykule przybliżymy Państwu na czym dokładnie polega usługa autorskiego nadzoru nad realizacją projektu.

 1. Co to jest autorski nadzór budowlany nad realizacją projektu?
 2. Co dokładnie zawiera usługa nadzoru?
 3. Czym różni się nadzór nad projektem od kompleksowej usługi wykończenia pod klucz?
 4. Czy można dokupić usługę w późniejszym terminie?
 5. Kwestie reklamacji błędów powstałych na budowie.
 6. Zakupy wyposażenia niezbędnego do realizacji projektu.
 7. Ile kosztuje nadzór budowlany architekta wnętrz?
 8. Kiedy warto rozważyć skorzystanie z usługi nadzoru nad projektem?
nadzor budowlany architekt wnetrz

1. Co to jest autorski nadzór projektowy nad projektem wnętrza?

Nadzór nad projektem polega na nadzorowaniu rozwoju, ewentualnej modyfikacji i bieżącego zarządzania projektem wykończenia wnętrza. Uwzględnia szczegóły architektoniczne i inżynieryjne, jak również budżet inwestycji, przepisy budowlane i terminy realizacji usługi. Odpowiedzialność za nadzór spoczywa na architekcie wnętrz, którzy przejmują odpowiedzialność za cały proces wykończenia wnętrza od etapu przebudowy aż do zakończenia projektu.  Posiadając odpowiednią wiedzę, doświadczenie i umiejętności do rozwiązywania problemów w procesie budowlanym, zleceniobiorca może zapewnić terminowe wykonanie umów przy zachowaniu najwyższej jakości. W związku z tym nadzór budowlany jest obecnie pożądanym elementem nowoczesnych projektów budowlanych.

2. Co dokładnie znajduje się w zakresie nadzoru nad realizacją projektu?

Najprościej rzecz ujmując, nadzór nad realizacją zaprojektowanego wnętrza, to nic innego jak pełna kontrola wykonania wnętrza mieszkania zgodnie z projektem. Decydując się na zakup profesjonalnego projektu wnętrza, otrzymacie Państwo pełną dokumentację wykonawczą do projektu. Z tym kompletem dokumentów zgłaszacie się do wykonawcy usługi remontowej, który na podstawie rysunków technicznych przystępuje do pracy. Teoretycznie, jeśli wszystko przebiega zgodnie z planem, to nie powinna nastąpić sytuacja, w której wykonawca będzie miał sporą ilości pytań dotyczących realizacji. Z doświadczenia wiemy, że tak kolorowo nigdy nie jest:) Wątpliwości czy też niewiadome na budowie to rzecz normalna i zawsze się pojawia w trakcie prac.

Rolą usługi nadzoru jest pełna koordynacja prac firmy budowlanej oraz wszystkich dostawców towarów. W skład tej usługi wchodzi szeroki wachlarz działań:

 • kontakt telefoniczny oraz mailowy z głównym wykonawcą w celu rozwiązywania wszelkich niejasności,
 • wielokrotne wizyty na budowie w celu weryfikacji każdego etapy prac,
 • koordynacja zakupów w sklepach branżowych produktów przeznaczonych do wykończenia wnętrza,
 • odbiór wybranych towarów lub koordynacja dostaw,
 • ustalenie planu logistyki oraz harmonogramu prac,
 • nadzorowanie prac dodatkowych dostawców usług np. firma stolarska, dostawca podłóg i drzwi itp., 
 • weryfikacja zakończonych prac montażowych oraz budowlanych i wnoszenie poprawek jeśli są wymagane,
 • kontrola ilości zakupu materiałów przeznaczonych do prac remontowo-budowlanych,
 • nadzorowanie wydatkowania budżetu przeznaczonego na realizację projektu wnętrza.

3. Czym różni się nadzór nad projektem od kompleksowej usługi wykończenia wnętrza pod klucz?

Podstawowa różnica pomiędzy wspomnianymi usługami, to przejęcie przez biuro architekta wnętrz odpowiedzialności za cały proces budowlano-remontowy. W przypadku usługi nadzoru (opisana dokładnie powyżej), architekt wnętrz jest wsparciem na etapie budowlanym. Natomiast kompleksowa usługa nadzoru nad realizacją projektu wnętrza to kompleksowe przejęcie działań na wszystkich etapach po zakończeniu części projektowej.

W omawianej usłudze znajdziemy:

 • zawarcie umowy z głównym wykonawcą prac budowlano-remontowych,
 • przejęcie odpowiedzialności za jakość wykonanych prac oraz ich zgodność z projektem,
 • zawarcie umów z dodatkowymi usługodawcami jak np. branża elektryczna, wentylacja, ogrzewanie, drzwi, podłogi itp.
 • kontrola wykonania prac zgodnie z normami budowlanymi,
 • przejęcie odpowiedzialności gwarancyjnej za wykonane prace remontowo-budowlane.

Jakie są główne korzyści z wykupienia usługi?

 • kontakt inwestora z jednym podmiotem, który dostarcza kompleksową usługę,
 • wszelkie kwestie reklamacji i zwrotów są rozpatrywane po stronie biura,
 • pełna kontrola budżetu,
 • przygotowanie kompleksowego kosztorysu budowlanego,
 • przygotowanie kompleksowego kosztorysu wyposażenia wnętrza,
 • pełen nadzór nad realizacją każdego etapu prac,
 • zapewnienie i obsługa logistyki dla wszystkich dostaw produktów ujętych w projekcie.

Usługa jest dedykowana, dla wszystkich osób, które pragną spać spokojnie i oczekiwać na efekt końcowy w postaci wykończonego wnętrza. Zapewniamy pełną transparentność na wszystkich etapach decyzyjnych oraz wykonawczych. 

4. Czy można dokupić usługę nadzoru w późniejszym terminie?

Na usługę nadzoru budowlanego można zdecydować się tylko w trakcie trwania prac projektowych. Po rozpoczęciu prac remontowo-budowlanych nie jest już to możliwe. Przejmując częściową (usługa nadzoru) lub pełną (usługa wykończenia pod klucz) odpowiedzialność za realizację projektu, możemy zagwarantować wysoką jakość usługi prowadząc wszystkie sprawy od samego początku.

Dlatego zachęcamy do poważnego rozważenia skorzystania z tej właśnie usługi na odpowiednio wcześnym etapie.

5. Jak wygląda rozpatrywanie reklamacji prac remontowo-dowlanych?

1. W przypadku usługi nadzoru autorskiego nad projektem, to inwestor definiuje roszczenia reklamacyjne względem usługodawcy (firma budowlana). Biuro projektowe nie jest w tym przypadku stroną w rozwiązywaniu sporów pomiędzy podmiotami, ktore zawarły umowę. Ważne jest jednak to, że wykonawca projektu może wesprzeć strony w rozwiązaniu ewentualnych problemów.

2. Jeśli inwestor skorzysta z usługi wykończenia pod klucz, to biuro projektowe jest adresatem roszczeń i zgłoszeń dotyczących wszelkich uwag. W przypadku tej usługi, umowę z firmą wykonawczą zawiera biuro projektowe, które w pełni kieruje pracami remontowo-budowlanymi. Inwestor ma ułatwione zadanie, gdyż po zakończeniu wszelkich prac i odebraniu nieruchomości kontaktuje się tyklo z jednym podmiotem czyli biurem projektowym.

6. Zakupy wyposażenia niezbędnego do realizacji projektu wnętrza.

Wybór produktów niezbędnych do kompleksowego wykończenia wnętrza to bardzo pracochłonna i wymagająca część aranżacji wnętrza. Wybranie odpowiedniego oświetlania, luster, plytek, podłóg czy też sprzętów AGD to bardzo często poważna batalia. Najczęściej poszukujemy atrakcyjnych cen w sklepach internetowych, których oferta jest bardzo szeroka, ale też mocno rozproszona. Praktycznie nie istnieje jeden sklep, w którym kupimy dosłownie wszystko, co jest niezbędne do wyposazenia wnętrza.

Jeśli wszystkie części składowe są już wybrane i zamówione, to często okazuje się, że logistyka zakupowa może płatać różne figle. Prosty przykład: jeśli w trakcie prac budowlanych w łazience zabraknie jakiegoś ważnego elementu zabudowy np. puszki podtynkowej do armatury, to okazuje się, że prace budowlane mogą stanąć w miejscu. A czas mija, prace nie mogą byc kontynuowane. To jest tylko jeden z elementów, a jak wiadomo, wykończenie wnetrza składa się z dziesiatek elemntów. Można to porównać do wielkigo zestawu puzli, którego ułożenie wymaga dokładnej koordynacji na każdym etapie.

Ważna jest świadomośc, że decydując się na zakup projektu wnętrza domu lub mieszkania w naszym biurze projektowania, otrzymacie Państwo już w standardzie sugestie dotyczące miejsca zakupu wskazanych towarów. Ta podstawowa informacja może być bardzo pomocna jeśli samodzielnie decydujemy się na zakupy i prowadzimy pełna logistykę zakupową.

W tym miejscu warto rozważyć wartości dodane w usłudze nadzoru autorskiego oraz wykończenia wnętrza "pod klucz".

1. Nadzór autorski. W tym przypadku oferta zawiera pomoc w doborze produktów oraz miejsce ich zakupu, wraz z przesłanymi wycanami dla sklepów specjalistycznych (stacjonarnych), które dostarczają szeroki wachlarz produktów takich jak: podłogi, drzwi, klamki, ceramika, oświetlenie, meble oraz AGD do zabudowy. Zapewniamy pełną koordynację kosztorysów oraz logistyki, tak aby zaplanowane zakupy dotarły na czas.

2. Projekt "pod klucz". Ta oferta zawiera cały kompleks obsługi logistycznej zakupów, które są niezbędne do wykończenia wnętrza. Zakres opisany powyżej jest poszerzony o kosztorys i zakup wszystkich elementów składowych projektu jak np. AGD oraz meble wolnostojące, dodatki, lustra, rolety/firany okienne, gniazdka elektryczne oraz włączniku, wszystkie niezbędne elemnty montażowe itd. Najważniejesze w tym punkcie jest to, że cały proces reklamacji, zwrotów oraz koordynacji dostaw leży po stronie biura projektowego. W tym przypadku, jeśli z biegiem czasu jakiś element ulegnie uszkodzeniu, to inwestor kontaktuje się z biurem projektowym a nie bezpośrednio ze sklepem. Jest to najważniejsze, ale nie jedyna różnica pomiędzy dostępnymi opcjami.

7. Ile kosztuje nadzór autorski nad projektem oraz usługa wykończenia wnętrza "pod klucz"?

Jedna z bardzo istotnych kwestii, to budżet jaki jest niezbędny do realizacji usługi nadzoru nad projektem lub jego rozszerzonej wersji, czyli wykończenia "pod klucz". Na to pytanie bardzo trudno jest odpowiedzieć podając konkretną kwotę, gdyż wszystko zależy od rozmiarów projektu, wielkości nieruchomości, poziomu skomplikowania inwestycji itd. itp.

Można jednak założyć, że koszty mogą się klarować w przedziałach:

1. nadzór autorski nad projektem: 200-300 zł/m2 [w tej cenie nie zawierają się ceny usług, towarów i materiałów]

2. wykończenie mieszkania "pod klucz": od 4000 zł/m2 [w tej cenie zawierają się ceny usług, towarów i materiałów].

Należy pamiętać, że podane powyżej wartości są jedynie wartością orientacyjną, a cena ostateczna jest wynikiem projektu wnętrza inwestycji. Warto jednak mieć świadomość, czym różnią się te dwie opcje, które zostały opisane powyżej.

Zadzwoń lub napisz do nas po bezpłatną analizę oraz wycenę Twojego projektu.

tel. 505-180-426

email: biuro@jsm-wnetrza.pl

pixel