Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ARANŻACJA WNETRZA MIESZKANIA NA WYNAJEM POZNAŃ CENTRUM

Mieszkanie w centrum Poznania zaprojektowane z przeznaczeniem pod wynajem. Dwa pokoje, kuchnia oraz łazienka. Charakterystycznym elementem wnętrza jest wyrazista posadzka, która przenika się w trzech pomieszczeniach: korytarzu, kuchni i łazience. Samo mieszkanie utrzymane jest w kolorystyce bieli, beżu oraz szarości. Zabudowa kuchenna została wykonana z mebli modułowych. Początkowo fronty miały być białe, ale udało się przekonać Inwestora do pięknego szaro-zielonego odcienia, który doskonale komponuje się z posadzką oraz czarnymi akcentami w postaci blatu czy płytek ściennych. Lokal przeszedł remont generalny: wymiany posadzek, instalacji, prostowania ścian.

LOKALIZACJA : Poznań Centrum

POWIERZCHNIA : 46 m2

PROJEKT: 2019

projekt mieszkania na wynajem

Korytarz z tajemniczym lustrem.

Stosunkowo mały korytarz w mieszkaniu nabrał minimalistycznego i lekkiego kształtu dzięki wydrążeniu w ścianie "magicznej" szafki, która została zakryta drzwiami z lustrem. Dzięki temu rozwiązaniu udało się wygospodarować miejsce do przechowania butów, kluczy oraz innych drobnych elementów. Rura doprowadzająca gaz do pieca w łazience musiała pozostać we wcześniejszym miejscu, została jednak pomalowana na czarno aby połączyć się kolorystycznie z oświetleniem.

W dalszej części korytarza znalazła się duża szafa modułowa do przechowywania garderoby. Na podłodze znajdują się płytki oraz stylowe panele podłogowe.

mały korytarz w mieszkaniu w kamienicy

Minimalistyczna kuchnia, która zachowała kamieniczny klimat.

Projektowanie kuchni w kamienicy może być sporym wyzwaniem od strony projektowej oraz wykończenia. Nie dość, że przestrzeń jest często dużo mniejsza niż w nowoczesnych kuchniach, to jeszcze trzeba się upewnić, że każda modernizacja będzie zgodna z integralnością wnętrza mieszkania, a jednocześnie uda nam się przenieść wszystkie, współczesne udogodnienia. Aby zmaksymalizować wydajność projektowanej przestrzeni, należy poszukać sposobów na ukrycie urządzeń i gadżetów AGD przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjności wizualnej projektu. Warto rozważyć zastosowanie podłóg z twardego drewna lub płytek ceramicznych, które w tym przypadku zostały zastosowane. Warto też pamiętać o przeprojektowaniu całej instalacji elektrycznej w kuchni. Nowoczesne sprzęty wymagają stabilnej i dobrze przebudowanej sieci w całym domu.

Ważne jest też, aby wygospodarować miejsce do wspólnego spożywania posiłków. W tym mieszkaniu na wynajem udało się zmieścić kwadratowy stolik oraz dwa krzesła.

W tej kuchni znajdziemy:

 • płytki ceramiczne z kamienicznym wzorem,
 • modułowe meble Ikea,
 • czarne płytki na ścianie, połączone kolorystycznie z gniazdkami,
 • piekarnik połączony ze zmywarką 2w1 firmy Candy,
 • płytę indukcyjną oraz wyciąg mechaniczny,
 • dużą lodówkę z zamrażarką w zabudowie.
kuchnia w kamienicy mieszkania na wynajem
sprzety agd do mieszkania na wynajem
aranżacja kuchni w mieszkaniu przeznaczonym na wynajem

Mała łazienka z piecem gazowym w kamienicy w centrum Poznania.

Aranżacja łazienki w starym budownictwie zawsze jest poważnym, a czasami bardzo trudnym zadaniem. Jak to bywa, kluczowa jest wiedza, które elementy potraktować priorytetowo i jak je połączyć w jedno spójne pomieszczenie! Proszę zauważyć jak ta mała przestrzeń nabrała optycznego powiększenia, zachowując kamieniczny a wręcz industrialny klimat. Największym wyzwaniem w łazience było przeniesienie pieca z zachowaniem przepisów budowlanych z jednej ściany na drugą. Udało się to dzięki specjalnie wyspawanej konstrukcji, która wydzieliła przestrzeń dla pieca oraz pozwoliła doprowadzić rurę kominową do szachtu. Dodatkowo zabudowano doświetlenie okienne na ścianie z kuchnią, które fantastycznie doświetla ten fragment mieszkania.

W łazience znajdziemy takie rozwiązania jak:

 • rama stalowa do pieca gazowego,
 • narożnikowa kabina prysznicowa z białym brodzikiem,
 • biała, minimalistyczna armatura sanitarna,
 • dodatkowe, punktowe oświetlenie,
 • grzejnik wiszący C.O.,
 • płytki w kolorze beżu.
aranżacja łazienki w starej kamienicy
toaleta z prysznicem w kamienicy zaprojektowana przez architekta wnetrz

Duży salon z miejscem do nauki lub pracy.

Jedno z głównych zadań, które musi spełniać mieszkanie przygotowane do wynajęcia to jego wielofunkcyjność. Aby zminimalizować w późniejszym czasie modyfikacje wnętrza, warto już na początku pomyśleć o takiej aranżacji przestrzeni, aby dopasować się do jak najszerszej grupy osób, które będą zainteresowane wynajmowaniem mieszkania. W przypadku tego mieszkania, które jest zlokalizowane w ścisłym centrum Poznania, inwestor zdecydował się na połączenie funkcji mieszkalnych z funkcją nauki lub pracy.

W salonie znajdziemy takie elementy aranżacji jak:

 • sofa narożnikowa, z funkcją spania,
 • duży stolik kawowy,
 • regały do przechowywania oraz biurko w wydzielonej sekcji do nauki lub pracy,
 • modułowa szafka, która może pełnić funkcję mebla pod RTV,
 • roleta rzymska do zaciemnienia wnętrza,
 • stylowe oświetlenie z trzema lampami w kształcie diamentów.
aranżacja salonu w mieszkaniu do wynajęcia poznań
salon z miejscem do pracy w mieszkaniu zaprojektowanym do wynajmowania

Mała sypialnia z duża szafą.

Drugie pomieszczenie mieszkalne w opracowanej kamienicy to mały pokój, o powierzchni około 10m2. W aranżacji małych pomieszczeń bardzo ważne jest to, aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. W tym miejscu znajdziemy miejsce do spania, przechowania w modułowej szafie oraz małe biurko do pracy lub nauki. Warto zwrócić uwagę na tapetę z geometrycznym wzorem, która optycznie powiększa pokój.

Drugi pokój został wyposażony w następujące elementy:

 • modułowa szafa o szerokości 150 cm,
 • biurko o szerokości 100 cm,
 • tapeta pokryta geometrycznym wzorem,
 • lampy o identycznym wzorze jak w dużym pokoju,
 • sofa z funkcją rozkładania.
aranżacja małej sypialni w kamienicy z biurkiem do nauki

Jak zaprojektować w mieszkanie przeznaczone do wynajęcia?

Przygotowując aranżację mieszkania do wynajęcia, należy pamiętać o wielu elementach, które "odróżniają" standardowe mieszkanie od tego, które przeznaczymy dla osób trzecich. Główny cel to stworzenie przestrzeni komfortowej dla mieszkańców a jednocześnie gwarantującej osiągnięcie zyskuAby mieć pewność, że Państwa mieszkanie na wynajem spełni oba te cele, ważne jest, aby przy projektowaniu przestrzeni uwzględnić podejście całościowe, gdzie każde pomieszczenie i jego wyposażenie ma istotne znaczenie. Jeśli już mamy zdefiniowaną grupę odbiorców mieszkania (studenci, najem krótkoterminowy, rodziny z dziećmi itd.) oraz ustalony budżet to przechodzimy do metodycznej pracy nad całym projektem.

Prezentowany lokal znajduje się w kamienicy, w centrum Poznania i przeszedł gruntowny remont budowlany, który został zakończony bardzo starannym wykończeniem wnętrza. Inwestor zadbał o to, aby w mieszkaniu znalazło się całe niezbędne wyposażenie mieszkania dla przyszłych najemców. 

Poniżej prezentujemy kilka uwag, które warto wziąć pod uwagę przy aranżacji wnętrza mieszkania do wynajęcia.

Jak wyposażyć mieszkanie przeznaczona na wynajem?

Wynajem domu lub mieszkania może być świetnym sposobem na uzyskanie dodatkowego dochodu, ale zanim zaczną się do niego wprowadzać ludzie, trzeba się upewnić, że przestrzeń jest w pełni wyposażona i gotowa. Aby jak najlepiej wyposażyć mieszkanie pod wynajem, warto zainwestować w wysokiej jakości meble, które są zarówno trwałe, jak i wygodne w użytkowaniu. Dobre umeblowanie nie tylko sprawi, że najemcy będą mieli przyjemne doświadczenia z pobytu, ale także zminimalizuje przyszłe koszty związane z wymianą lub naprawą starszych przedmiotów. Ponadto należy sprawdzić, czy wszystkie urządzenia są sprawne: od tych dużych, takich jak kuchenka i zmywarka, po mniejsze, takie jak odkurzacz czy też ekspres do kawy. Upewnienie się podczas odbioru i zdania mieszkania, że każde urządzenie działa prawidłowo, pozwoli uniknąć kosztownych napraw w trakcie pobytu. Wreszcie, należy pamiętać, że warto zadbać o mieszkanie na wynajem od strony dodatków; małe akcesoria, takich jak organizery, dzieła sztuki i rośliny, mogą nadać charakter Państwa wynajmowanej przestrzeni i sprawić, że będzie się ona wydawała potencjalnym najemcom bardziej atrakcyjna.

Czy warto zrobić sesję zdjęciową mieszkania?

Zdecydowanie warto postarać się o profesjonalną sesję zdjęciową. Jeśli mieszkanie, które chcemy wynająć zostało świeżo odmalowane, przebudowane lub też jest całkowicie nowym wnętrzem, to otrzymane zdjęcia będą z nami na długi czas. Można je wykorzystać jako udokumentowanie stanu mieszkania oraz do prezentowania na portalach ogłoszeniowych. Taka oferta jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna i może przyczynić się do uzyskania wyższej ceny.

Jak ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie?

Ubezpieczenie mieszkania, które jest wynajmowane, to ważny krok w celu zabezpieczenia się przed niespodziewanymi kosztami lub szkodami. Szukając ubezpieczenia, najlepiej rozejrzeć się i porównać polisy, aby upewnić się, że otrzymają Państwo najlepsze ubezpieczenie za jak najmniejszą cenę. Proszę rozważyć ubezpieczenie wynajmu, które może pokryć Państwa rzeczy w przypadku klęski żywiołowej, poważnej kradzieży i niektórych zaległych zobowiązań oraz OC, jak np. gdy ktoś zostanie ranny w Państwa domu. Zwykle nie kosztuje ono dużo, a zapewnia spokój ducha w trakcie trwania najmu. Należy pamiętać aby wprowadzić odpowiednie zapisy w umowie najmu, które mogą wymagać określonych rodzajów pokrycia, wyższych współczynników potrącenia lub dodatkowego zwiększenia odpowiedzialności, tak aby mieli Państwo wszystko zapewnione, zanim podpiszą Państwo umowę z nowym najemcą.

 

Zadzwoń lub napisz do nas po bezpłatną analizę oraz wycenę Twojego projektu.

tel. 505-180-426

email: biuro@jsm-wnetrza.pl

pixel